Мультиметр

У реаліях сучасного світу наш будинок наповнений багатьма електричними приладами та електронними пристроями. Вони істотно допомагають у побуті, і без багатьох приладів нам практично не обійтися. Але згодом щось може поламатися чи відмовити (немає нічого вічного у матеріальному світі), і тоді постає вічне питання – що робити? Викинути/замінити чи можна відремонтувати? А може цей прилад робітник, а «втомилася жити» перенесення, через яке він підключений? На цілу низку питань для більш-менш розуміючої в техніці людини можна дати відповіді за допомогою мультиметра.

 Що таке мультиметр

А що ж за такий прилад – мультиметр? Мультиметр - це пристрій, в якому об'єднані знайомі нам з шкільних уроків фізики вольтметр, амперметр та омметр. mm 3 За допомогою більшості моделей можливо:

 1. Виміряти опір, напругу та постійний та змінний струм.
 2. Виміряти частоту.
 3. Перевірити ємність конденсаторів.
 4. Перевірити індуктивність котушок.
 5. Перевірити справність діодів та транзисторів.
 6. Визначати розриви в мережі та зіпсовані з'єднання.

Однак хочеться відмітити, що основних (найчастіше застосовуваних у побуті) функцій мультиметра всього три: вимірювання напруги, сили струму і опору. Залежно від моделі приладу також можуть бути додаткові опції, такі як вимірювання температури, таймер, секундомір та інші. І, відповідаючи на запитання «Чи потрібно купити мультиметр для дому?», наша відповідь – вона точно не завадить.

Види мультиметрів

В основному всі мультиметри діляться на два види: цифрові (з електронним табло, на якому відображаються результати вимірювань) та аналогові (зі стрілочним відображенням результатів вимірювань). Існує думка, що аналоговий (стрілочний) мультиметр - застаріла модель вимірювального приладу. Прихильники цього твердження наводять низку переваг «цифри» над «стрілкою», а саме:

 1. Точність виміру. Мікросхема цифрового мультиметра проти стрілки, що бігає. Потрібно також взяти до уваги, що при зчитуванні результатів зі стрілочного мультиметра для найточніших результатів ваші очі повинні дивитися на табло під кутом 90°.
 2. Додаткові функції. В аналоговому варіанті їх немає взагалі, цифрові мультиметри завжди мають різні додаткові функції.
 3. Цифровий мультиметр не залежить від полярності. Він показуватиме всі необхідні дані за будь-якого підключення. При зворотній полярності перед результатом просто висвітиться знак мінус "-". В аналоговому мультиметрі стрілка відхилиться вліво до обмежувача.
 4. Стійкість до пошкоджень. Цифровий мультиметр може випадково впасти, його можна без побоювання перевозити на дні сумки чи рюкзака. Аналоговий мультиметр в основі своєї конструкції має рухливі та дуже тонко відкалібровані деталі, тому він вимагає до себе дбайливого поводження.
 5. Незалежність від заряду батареї. І аналоговий, і цифрові мультиметри працюють від батарейок. При низькому заряді батарейки в стрілочному приладі необхідно періодично підлаштовувати нуль для підтримки точності вимірювань. У цифровому приладі цього робити не потрібно.

mm 2Все перелічене вище зовсім не означає, що аналогові мультиметри застаріли і погані. Їх так само застосовують у різних спеціалізованих майстернях з ремонту побутової техніки або наукових лабораторіях. На відміну від цифрових, вони можуть показувати миттєві зміни показників, що іноді дуже корисно. Але для домашнього використання цифрові мультиметри дійсно більш практичні.

Поради щодо вибору

Насамперед потрібно дати відповідь на запитання «Що я робитиму мультиметром?» Як писалося вище, практично всі сучасні мультиметри вимірюють напругу, силу струму та опір. Для домашніх невеликих робіт цього цілком достатньо, тобто підійде будь-який мультиметр. Якщо ж вам потрібні якісь конкретні додаткові функції (вимірювання температури, наприклад), то тоді потрібно уточнити наявність даної функції у моделі, що вам сподобалася. Ще одне зауваження – у моделей дорожче якісніший матеріал корпусу приладу та комутаційних пристроїв (перемикачів), при частому використанні це має значення.

Легкого вибору та вдалих покупок!

Супутні товари

Товар додано до списку бажань
Товар додано для порівняння.